Волейболни състезания

Разказ на десетокласничка:
На 8 март 6 момчета от 10 а клас – Димитър, Николай, Станимир, Дилян, Ивайло и Кирил – бяха на състезание в Габрово и играха срещу отборите на училища от Габрово и Севлиево. Оказа се, че на училище в десети клас бяха почти само момичета – на женския Ден. И така часовете минаха под празнично настроение, а същевременно разговаряхме за момчетата, които по това време са играели волейбол. Надявахме се да победят, но едва ли някой го очакваше с абсолютна сигурност. Докато в последния час ни се обадиха с радостната новина, че са победили. В началото дори някои не повярваха, но когато се разбра, че е истина, всички много се радвахме. До края на деня те се завърнаха и влязоха в училище като победители. Всички ги поздравихме, а те, понеже в класа ни имаше рожденичка, посветиха победата си на нея.

Разказ на десетокласник, участвал в елиминациите:
Първата среща на отбора на СОУ „П. Р. Славейков“, Трявна беше с отбора на ПМГ, Габрово.
През първия гейм падахме с 16:8 до второто прекъсване. После обаче, с 9 поредни сервиса на Кирил, изравнихме и поведохме в резултата. До края не изпуснахме инициативата и взехме гейма. Вторият гейм протече точка за точка, но накрая тревненци успяха да издъражат и взеха гейма. Така те победиха с 2:0 гейма. Тъй като отбор на училище от Севлиево победи отбора на Дряново, в другия мач се изправихме именно срещу севлиевци. И там както в първия мач взехме победата като надделяхме отново с 2:0 гейма.
По този начин СОУ „П. Р. Славейков“ излезе на първо място в областната надпревара по волейбол за ученици от 8-10 клас.
Предстоят срещи на зонално ниво в гр. Павликени на 24.04.2013 г.
И десетимата участници във волейболния отбор на СОУ „П. Р. Славейков“, Трявна: Ивайло, 8а, Михаил, Петър и Иван — от 9а; Николай, Кирил, Делян, Ивайло Р., Димитър и Станимир — от 10а клас, сме мотивирани да се справим достойно с новите противници.
Чрез жребий ще бъде определен първият ни съперник.